ПСВ обърна ПАО в Атина (видео)

Отборът на ПСВ (Айндховен) направи много важна крачка към класиране за елиминационната фаза на Лига Европа. Холандците победиха с 3:2 като гост Панатинайкос в четвъртия си мач от Група "Е" на надпреварата. Гърците излизаха на два пъти напред след голове на Абдул Ажагун и Младен Петрич, но с попадения на Мемфис Депай и Люк де Йонг ПСВ изравняваше. Победния гол за холандците дойде 12 минути преди края и бе дело на Жоржиньо Вайналдум .

С победата си днес ПСВ събра седем точки в актива си - на пет от лидера Динамо (Москва), който вече се класира за следващата фаза. ПАО пък остава с една на последно място и на практика е аут от борбата. Последният отбор в групата - португалският Ещорил е с три точки.

ПАНАТИНАЙКОС - ПСВ АЙНДХОВЕН 2:3
1:0 Ажагун (11)
1:1 Депай (27)
2:1 Петрич (42)
2:2 Де Йонг (65)
2:3 Вайналдум (78)