Първа победа за Днипро в Лига Европа (видео)

Украинският Днипро постигна първа победа в груповата фаза на Лига Европа през този сезон, след като спечели с 2:1 гостуването си на Карабах в Баку. И двата гола за гостите, които взеха своеобразен реванш за поражението си от същия съперник в Киев, отбеляза нападателят Никола Калинич.

Хърватинът откри резултата в 15-ата минута на срещата, а след това донесе и трите точки за Днипро с попадение в 73-ата. Лирой Джордж възстанови равенството в 36-ата минута, но това бе недостатъчно за неговия отбор да стигне до нещо повече от този двубой.

Първият успех на Днипро в турнира върна украинците в борбата за излизане от групата, като те дори изпревариха по голова разлика Карабах и се наместиха на второто място в групата с 4 точки и голова разлика 2:3. Домакините от Азербайджан имат същия актив, но головата им разлика е 2:4.

КАРАБАХ - ДНИПРО 1:2
0:1 - Калинич (15)
1:1 - Джордж (39)
1:2 - Калинич (73)