Георги Топалов и естонския Тарту със загуба за Купата на CEV

Естонският волейболен отбор Бигбанк (Тарту), където играе българският разпределител и бивш играч на Левски Георги Топалов, започна със загуба участието си във втория по сила европейски клубен турнир за Купата на CEV. Топалов и съотборниците му отстъпиха като гости на германския ТВ Ингерзьол (Бюл) с 1:3 (21:25, 19:25, 25:23, 19:25) в първи мач от 1/16-финалите.

Българският плеймейкър влезе за малко като резерва за своя тим в третия и четвъртия гейм за изпълнение на сервис. Най-резултатен за тима на Тарту стана Таави Ньомисту с 18 точки (1 блок, 2 аса и 47% ефективност в атака). Над всички за домакините от Бюл стана словашкият диагонал Любош Костолани с 21 точки (1 ас и 56 ефективност в атака) за победата.

Срещата-реванш е на 18 ноември (вторник) от 20,00 часа българско време в Тарту. Топалов и компания трябва да търсят задължителна победа с 3:0 или 3:1 гейма, за да стигнат поне до т.нар. "златен" гейм.