Иван Милкович изведе Фенербахче до драматично 3:2 над Лубе

Турският гранд Фенербахче (Истанбул) започна с победа участието си в Група Е на Шампионската лига, след като в изключително драматичен мач надделя над италианския първенец Кучине Лубе (Трея) с 3:2 (25:21, 28:30, 21:25, 25:23, 15:9) пред 300 зрители ва зала "Бурхан Фелек" в Истанбул.

Драмата настъпи в края на четвъртата част, в която играчите на Лубе бяха близо до спечелване на 3 точки, след като водеха с 23:20. Тогава обаче полският нападател Бартош Курек направи няколко грешки, а накрая и топка в аут на сръбския диагонал на домакините Иван Милкович бе преценена като добра и така Фенербахче достигна до решителния гейм. В него играчите на Лубе не успяха да окажат съпротива и в крайна сметка останаха само с 1 точка от визитата си в Истанбул.

Най-резултатен бе Иван Милкович, който записа 19 точки (1 ас, 1 блок, 39% ефективност в атака). Милош Никич добави 18 точки (1 ас, 1 блок, 55% ефективност в атака, 32% перфектно и 54% позитивно посрещане).

Резервата Иржи Ковар бе най-резултатен за гостите с 18 точки (1 блок), а Джулио Саби реализира 17 точки (2 аса, 56% ефективност в атака) за Лубе.

В мач от група D с успех започна гръцкият гранд Олимпиакос (Пирея), който се наложи с 3:1 (21:25, 27:25, 25:17, 25:23) като гост на австрийския Посойилница (Айх/Доб). С 19 точки допринесе за победата украинецът Андрий Дячков (1 ас, 2 блокади, 59 % в атака).

В сряда вечерта се изиграха и първите двубои в група F. Полският PGE СКРА Белхатов надигра с 3:1 (25:20, 22:25, 25:17, 25:19) като гост чешкия Йихострой (Ческе Будейовице), а най-резултатен с 18 точки бе аржентинският национал Факундо Конте (3 аса, 2 блокади, 72 % в нападение).

В другия мач белгийският Прекура (Антверп) спечели с 3:1 (22:25, 25:15, 29:27, 25:23) домакинството си на Хипо Тирол (Залцбург), като французинът Мариен Моро заби забележителните 31 точки (3 аса, 3 блокади, 54 % в атака).