ЦСКА тръгна с тежко 0:3 от Строител (Минск) в "Чалъндж къп"

Волейболният отбор на ЦСКА започна с тежка загуба участието си в третия по сила европейски клубен турнир "Чалъндж къп".

Момчетата на треньора Александър Попов  бяха надиграни категорично като гости на белоруския Строител (Минск) с 0:3 (16:25, 22:25, 16:25) в първи мач от 2-ия предварителен кръг, игран снощи пред около 1200 зрители в зала "Чижовка Арена" в беларуската столица. По-оспорван бе единствено вторият гейм, в който армейците не допуснаха голямо изоставане в резултатата, както се получаваше в първата и в третата част.

Срещата-реваншът е на 19 ноември (сряда) от 18,30 часа в зала "Христо Ботев" в София. "Червените" трябва да гонят задължителна победа с 3:0 или 3:1, за да стигнат поне до т.нар. "златен" гейм.

Снимка: Официалната фейсбук страница на ВК ЦСКА