Шахтьор отново се изгаври с БАТЕ Борисов (видео)

Шахтьор (Донецк) отново се изгаври с БАТЕ Борисов. След като разбиха съперника си от Беларус със 7:0 преди 2 седмици, сега украинците съкрушиха БАТЕ Борисов с нов смазващ резултат - 5:0. Двубоят в Лвов бе от Група "H" на Шампионската лига.

Дарио Сърна даде аванс на домакините от Шахтьор в резултата в 19-ата минута, а в последните секунди на първото полувреме Анри Кагуш от състава н БАТЕ Борисов получи червен картон и това максимално улесни задачата на украинците след почивката. Кагуш явно ядоса рефера Волфганг Щарк с някакви по-остри думи и това му донесе нелеп втори жълт картон.

Само три минути след началото на втората част Алекс Тейшейра получи топката в наказателното поле на гостите и удвои аванса на Шахтьор в резултата. До края на мача душманинът на БАТЕ Борисов бе Луиш Адриано, който първо в 58-ата минута направи резултата 3:0 от дузпа, а в 83-ата и в третата минута на добавеното време реализира още две попадения.

Шахтьор събра 8 точки и е втори в класирането в групата, в която лидер е Порто с 10 точки. БАТЕ Борисов е трети с 3 точки, а с една на дъното е Атлетик Билбао.

ШАХТЬОР - БАТЕ БОРИСОВ 5:0
1:0 Сърна (19)
2:0 Алекс Тейшейра (48)
3:0 Луиш Адриано (58-д)
4:0 Луиш Адриано (83)
5:0 Луиш Адриано (90+3)