Гол в първата минута прати ПСЖ на осминафиналите (видео)

Пари Сен Жермен постигна трета победа в Шампионската лига и два кръга преди края на борбата в група "F" се класира за осминафиналите. Днес парижани спечелиха с 1:0 домакинството си на АПОЕЛ (Никозия), като единствения гол вкара Единсон Кавани още в първата минута. Отборът на Лоран Блан имаше възможности да направи успеха си много по-убедителен, но Кавани, Лукас Моурса и Хавиер Пасторе пропуснаха сериозни положения пред вратата на гостите от КИпър.

Преди две седмици ПСЖ спечели с 1:0 в Никозия, но никак не убеди с представянето си. В отсъствието на суперзвездата Златан Ибрахимович наставникът на французите Лоран Блан пусна на върха на атаката Кавани, а Есекиел Лавеци и Лукас Моура бяха по двата фланга.

Гостите от Никозия действаха с един чист нападател в лицето на Рафик Джебур, а бившият футболист на ЦСКА Килиън Шеридън остана на пейката.

ПСЖ бързо се настани в противниковата половина и още при първата си опасна атака откри резултата. Грегори ван дер Вийл центрира отдясно и Кавани простреля стража на гостите Урко Пардо. Голът на уругваеца падна точно след 54 секунди игра и стана най-бързият в историята на ПСЖ в Шампионската лига.

Кипърците не се смутиха и стигнаха до няколко статични положения пред вратата на Салваторе Сиригу, без обаче да затруднят сериозно италианския страж. Това направи Нуно Мораиш в 12-ата минута, но ударът му мина над гредата. Малко по-късно Лукас центрира и Кавани засече топката, но тя срещна гредата, а после Лавеци и Пасторе взаимно си попречиха.

Повечето атаки на ПСЖ се развиваха по десния фланг и Лукас на два пъти беше близо до гола, но Урко Пардо спаси ударите му. В 37-ата минута вратарят на АПОЕЛ се представи на висота и след изстрел на Кавани.

С началото на второто полувреме в игра за АПОЕЛ се появи и Шеридън, но ирландецът остана доста изолиран. Кавани, Пасторе и Давид Луиш пропиляха нови отлични положения пред вратата на Пардо, който продължи с блестящите си изяви.

В края на мача домакините намалиха темпото и предпочетоха да бранят минималния си аванс. С победата ПСЖ събра актив от 10 точки и се класира за следващата фаза. Парижани имат с точка повече от тима на Барселона, който също вече е осминафиналист.

ПАРИ СЕН ЖЕРМЕН - АПОЕЛ (НИКОЗИЯ) 1:0 (1:0)
1:0 Кавани (1)