Байерн (М) този път пожали Рома (видео)

Байерн (Мюнхен) отново срази Рома, но този път с далеч по-малко изразителен резултат. След разгромната победа със 7:1 на "Олимпико" в Рим, сега германският колос надигра италианците на "Алианц Арена" "само" с 2:0. Срещата бе от 4-ия кръг на груповата фаза на Шампионската лига, от Група "Е". Мюнхенци доминираха на терена и отново не оставиха съмнения в превъзходството си, като головите положения за Рома бяха твърде малко.

Байерн е лидер в класирането в групата с пълен актив от 12 точки, а "вълците" имат 4, с колкото е и ЦСКА (Москва) на Георги Миланов след днешната си изненадваща победа с 2:1 срещу Манчестър Сити като гост. Английският първенец е четвърти с 2 точки.

Първата сериозна опасност за една от двете врати бе в 18-ата минута. Хуан Бернат получи топката в наказателното поле на гостите и стреля, но бранител на Рома успя да блокира изстрела на испанския халф-бек. В 21-ата минута Марио Гьотце бе близо до откриване на резултата в полза на домакините, но вратарят Лукаш Скорупски и защитникът Мапу Янга-Мбива не му позволиха да отбележи гол. Минута по-късно пък Филип Лаам стреля извън наказателното поле, но Скорупски без проблеми улови топката.

В 25-ата минута играчите на Руди Гарсия организираха отлична контраатака, при която Раджа Наинголан се откъсна напред и падна в наказателното поле на баварците, а телевизионните повторения показаха, че белгийският халф е симулирал и реферът правилно не е отсъдил дузпа, като полузащитникът трябваше да получи жълт картон.

В средата на първата част контузия получи Алесандро Флоренци. Юношата на Рома стъпи накриво, но остана на терена.

В 33-ата минута Дейвид Алаба центрира остро от фаул, но бившият играч на Рома Меди Бенатия остана под топката, която профуча опасно близо до десния страничен стълб на вратата на Скорупски. В 37-ата минута Скорупски спаси без проблеми удар на Алаба, но минута след това баварците излязоха напред в резултата.

Френският офанзивен халф Франк Рибери даде извеждащ пас на устремилия се напред по лявото крило Алаба. Младият австрийски национал нахлу в наказателното поле и намери връхлитащия Рибери, който с много прецизен удар изпрати топката в мрежата зад Скорупски.

На почивката Ашли Коул смени Хосе Холевас в състава на Рома. Три минути след паузата Бернат опита от малък ъгъл да изненада Скорупски, но полският страж внимаваше. Две минути по-късно Марио Гьотце опита извеждащ пас към Роберт Левандовски, но полският нападател бе изпреварен от сънародника си Скорупски. В 52-ата минута пък Алаба бе близо до реализирането на гол, но ударът му с глава след хубаво центриране на Рафиня не намери очертанията на вратата на "джалоросите".

В 58-ата минута контузилият се още през първата част Флоренци бе сменен принудително от босненеца Миралем Пянич, а секунди след това Бенатия направи сериозен пропуск и не успя да накаже бившия си тим, като не уцели опразнената врата на гостите от непосредствена близост след изпълнение на ъглов удар.

В 64-ата минута тимът на Джосеп Гуардиола поведе с 2:0 в резултата. Левандовски се измъкна от отбраната на Рома и центрира отляво към Гьотце, който насочи топката в мрежата зад Скорупски.

В следващите минути първо Хуан Мануел Итурбе пропусна чудесна възможност за гол за Рома, а веднага след това сантиметри не достигнаха на Лаам да порази с мощен шут отблизо вратата на "вълците" от Рим.  В 77-ата минута Алаба отправи хубав изстрел от фаул към противниковата врата, но не му достигна малко точност.

В заключителните минути мачът се доиграваше, макар че в 84-ата минута Ашли Коул пусна топката с пета към включилия се от пейката Жервиньо, намиращият се в наказателното поле на домакините котдивоарец не успя да преодолее Мануел Нойер, но топката достигна до Наинголан. Белгиецът стреля мощно, но Нойер с блестяща намеса изби в ъглов удар. В крайна сметка, Байерн прибави нови 3 точки към актива си и вече и на теория е участник на 1/8-финалите.

БАЙЕРН (М) - РОМА 2:0
1:0 Рибери (38)
2:0 Гьотце (64)