Без да блести Атлетико взе каквото искаше в Малмьо (видео)

Отборът на Атлетико Мадрид победи с 2:0 Малмьо като гост в мач от Група "А" на Шампионската лига и направи много важна крачка към класирането си за следващата фаза. Автори на попаденията станаха Коке и Раул Гарсия. Шампионът на Испания не показа много добър футбол срещу шведите, но демонстрира реализъм и успя да се възползва по най-добрия начин от създадените си положения, без да допуска големи опасности пред вратата си.

Резултатът бе открит в 30-ата минута, когато след бърза атака Хунафран напредна по дясното крило и центрира към наказателното поле, където Коке бе оставен непокрит и с техничен удар с пета от въздуха прати топката в мрежата. До края на полувремето темпото спадна и нито един от двата тима не успя да създаде опасна възможност за гол.

През втората част домакините опитаха да тръгнат по-смело напред, но отбраната на гостите действаше сигурно. Почти до края на мача Атлетико не създаде нито една опасност пред вратата на Малмьо, но издебна своя момент и в 78-ата минута испанците вкараха втори гол. Хунафран отново проби по дясното крило и центрира към наказателното поле, където топката бе избита от защитник, но попадна точно на крака на Раул Гарсия, който без да се бави я прати в мрежата.

Така Атлетико събра девет точки от първите си четири мача в надпреварата и се нуждае само от точка в оставащите си два мача, за да си подпечата визите за следващата фаза. Малмьо пък остава с три точки и все още има надежда за класиране напред. Другите два тима - Олимпиакос и Ювентус са с по шест.