Бенфика успя да излъже Монако

Отборът на Монако загуби с 0:1 от Бенфика в мач от Група "С" на Шампионската лига. Единственото попадение падна в 82-ата минута и бе дело на Талиска. Българинът Димитър Бербатов не игра за монегаските, тъй като все още лекува контузия.

Първата част завърши без попадения, въпреки че и двата тима имаха по няколко възможности. За Бенфика пропуски направиха Николас Гайтан и Едуардо Салвио. За Монако близо до гола бе Лайвин Курзава.

В началото на втората част отново имаше положения пред двете врати, като най-чистото бе за гостите, но Яник Ферейра Караско пропусна да накаже Жулио Сезар. Постепенно обаче португалците взеха инициативата и натискът им даде резултат в 82-ата минута. При един корнер Дерлей отклони топката към задната греда, където Талиска бе оставен непокрит и младият бразилец вкара.

Победата върна Бенфика в играта за класиране към осминафиналите. След изиграните четири мача португалците са с четири точки, докато Монако има една повече.

Лидер в групата е Байер (Леверкузен) с девет, който вече почти сигурно си осигури място в следващата фаза. Чертвъртият тим в групата Зенит (Санкт Петербург) също като португалците има четири точки и битката за другото място, което дава право на участие в елиминациите ще е жестока.

Интересен факт е, че головата разлика на Монако от двубоите досега е 1:1, което прави монегаските не от най-атрактивните отбори в надпреварата.