Байер (Леверкузен) пак удари Зенит и направи решителна крачка към следващата фаза (видео)

Байер (Леверкузен) постигна втора поредна победа срещу Зенит, като този път "аспирините" спечелиха с 2:1 гостуването си на стадион "Петровский". Благодарение на успеха германският тим направи решителна крачка към класирането си за следващата фаза на Шампионската лига. Герой за гостите бе Сон Хюн-Мин, който реализира два страхотни гола в рамките на пет минути - между 68-ата и 73-ата. Александър Рязанцев намали в самия край.

Александър Кержаков се завърна в титулярния състав на домакините, като той бе подкрепян от Хълк. Олег Шатов също стартира за Зенит.

Двете промени, които беше направил Роджер Шмид в състава на Байер, бяха Тин Йедвай и Юлиан Бранд, които излязоха като титуляри.

Още в 13-ата Хълк можеше малко щастливо да открие резултата, след като центрира от пряк свободен удар, никой от купа играчи в наказателното поле не успя да засече топката, която в крайна сметка срещна страничната греда под погледа на нереагиралия Лено. В 21-ата минута именно стражът на "аспирините" се намеси решаващо. Дани изведе много добре Кержаков, но Лено успя да спаси с крак. Много скоро след това Кержаков пропусна още една много добра възможност, след като получи нов извеждащ пас, но си затвори ъгъла и не успя да нанесе точен удар.

В тези минути отбраната на Байер действаше много хаотично и всяка атака на домакините вещаеше опасност.

След около половин час игра Кислинг премина през двама бранители в наказателното поле на Зенит, но ударът му към вратата бе блокиран в последния момент.

Второто полувреме започна с позиционна игра, която не предложи нищо интересно като голови възможности, създадени пред някоя от двете страни... до 68-ата минута, когато гостите получиха пряк свободен удар. "Аспирините" изпълниха много хитро - Чалханоолу пусна късо към Белараби, който спря топката за Сон Хюн-Мин. Със страхотен удар южнокореецът матира Лодигин. Само пет минути след това Сон реши всичко с втория си гол в мача. Този път той бе изведен перфектно от Кислинг и с нов кинжален удар покачи на 0:2.

В 89-ата минута Александър Рязанцев намали, след като бе изведен от Рондон зад отбраната на Байер и от въздуха прати топката във вратата на Лено за крайното 1:2.

Байер е на първо място във временното класиране на Група "С" с девет точки. Зенит е трети с четири пункта. По-късно тази вечер играят Бенфика и Монако.