Футболисти, ръководители и фенове на Левски отбелязават 81 години от рождението на Гунди

Съндърланд спря пропадането след успех над Кристъл Палас (видео)

Отборът на Съндърланд спря пропадането си като се наложи с 3:1 в гостуването си на Кристъл Палас в последния мач от 10-ия кръг в Премиър лийг. След тежките загуби от Саутхамптън (0:8) и Арсенал (0:2) в преднита два кръга, сега "черните котки" се пребориха за трите точки на "Селхърст Парк" и си върнаха самочувствието.

Гостите откриха резултата в 31-ата минута, когато Патрик ван Аанхолт центрира за Стивън Флетчър, който с глава прати топката в мрежата за 0:1. Домакините също имаха своите възможности през първата част, като на два пъти напълно основателно имаха и претенции за дузпи, които не бяха уважени от съдията Фил Дауд.

В началото на втората част обаче Кристъл Палас организира страхотен натиск и той доведе до изравняване на резултата. В 55-ата минута Уилфред Заха развинти двама защитници и центрира за Маруан Шамак, който от близо стреля с глава, вратаря спаси удара му, но след това топката бе върната с пета от Фрейзър Кембъл и Уес Браун си вкара автогол за 1:1.

След това "орлите" продължиха да атакуват в търсене на успеха, но се оголиха в защита и това им изигра лоша шега. В 79-ата минута Жорди Гомес бе намерен пред наказателното поле и с прекрасен удар не остови шансове на вратаря за 1:2. В 5-ата минута на добавеното време на мача пък се стигна до нова контра на гостите и Стивън Флетчър оформи крайното 1:3.

Домакините пък завършиха мача с десет души на терена като в 87-ата минута Миле Йединак получи червен картон за това, че ритна съперник при спряна игра.

Така Съндърланд излезе на 15-ото място в класирането с 11 точки. Кристъл Палас пък се свлече до 17-ата позиция с 9 точки.