Сити сломи съпротивата на 10-има от Юнайтед за четвърти пореден успех в битката за Манчестър (видео)

Манчестър Сити победи с 1:0 градския си съперник Юнайтед на "Етихад Стейдиъм", постигайки четвърти пореден шампионатен успех в дербито на Манчестър. Серхио Агуеро (63') вкара единственото попадение в 168-ото издание на суперсблъсъка, а задачата на "червените дяволи" стана изключително трудна в 39-ата минута, когато Крис Смолинг получи червен картон.

Мартин Демикелис, Джеймс Милнър и Стеван Йоветич бяха титуляри за домакините. Александър Коларов също бе записан в стартовия състав, но в последния момент бе заменен от Гаел Клиши, тъй като получи травма по време на загрявката.

Давид Силва пропусна двубоя заради контузия, докато Един Джеко и Самир Насри останаха на скамейката за началото. Сити отново е господар на Манчестър

Антонио Валенсия започна като десен бек за Манчестър Юнайтед в отсъствието на контузения Рафаел да Силва. Уейн Рууни се завърна сред титулярите, след като изтърпя своето наказание. Той замени Хуан Мата. На върха на атаката стартира Робин ван Перси, докато Радамел Фалкао, който също е контузен, остана извън групата на "червените дяволи".

Първата добра възможност се откри пред Агуеро в 8-ата минута, когато аржентинецът бе изведен добре от Милнър, след което стреля от малък ъгъл, но Де Хеа изби. Юнайтед отговори с неточни удари на Янузай и Ван Перси.

В 21-ата минута домакините пропуснаха две страхотни възможности. Първо Навас бе изведен зад бранителите на "червените дяволи", които мислеха, че испанецът е в засада. Такава обаче нямаше и Навас стреля отблизо, но Де Хеа изби. Секунди по-късно Фернандо центрира перфектно към Агуеро, който бе очи в очи с вратаря. Аржентинецът засече, но Де Хеа отново се намеси самопожертвувателно, спасявайки вратата си с цената на болезнен сблъсък.Сити отново е господар на Манчестър

В 39-ата минута гостите останаха с човек по-малко, след като Смолинг фаулира преодолелия го Милнър. Това означаваше заслужен втори жълт картон за централния бранител. Секунди по-късно играчите на Манчестър Сити претендираха за дузпа след единоборство между Фелаини и Агуеро. Контакт между двамата имаше, но Майкъл Оливър подмина ситуацията. В самия край "гражданите" имаха за втори път основателни претенции за 11-метров наказателен удар, след като Рохо ритна Туре Яя при опита на котдивоареца да достигне до едно центриране на Йоветич. Сити отново е господар на Манчестър

Сити започна много активно втората част. Сабалета и Навас пропуснаха добри възможности, а в 55-ата минута проблемите за Юнайтед се увеличиха, след като Рохо получи тежка контузия и напусна принудително терена, изнесен на носилка. На неговото място се появи 19-годишният Пади МакНиър.Сити отново е господар на Манчестър

В 63-ата минута логичното се случи и Манчестър Сити излезе напред в резултата. Ди Мария не успя да пресече едно остро подаване по земя на Туре Яя, топката стигна до Клиши, който центрира добре към Агуеро. Аржентинецът простреля отблизо Де Хеа - 1:0.

Йоветич пропусна да удвои, а в 70-ата минута Робин ван Перси овладя много добре на гърди, преодоля един съперник и стреля от малък ъгъл, но Джо Харт изби.

В 74-ата минута удар на Хесус Навас срещна гредата, а малко след това Уейн Рууни създаде чудесна възможност за гостите, Ди Мария стреля, но Джо Харт изби. Фелаини пък пропусна с глава от чиста позиция.

До края Туре Яя и Джеко пропиляха добри възможности да направят победата на "гражданите" по-изразителна.

Манчестър Сити е на трета позиция - на шест точки зад лидера Челси. Юнайтед е на девето място с актив от 13 точки - седем по-малко от "гражданите".