Атлетик посече Севиля и остави Реал Мадрид на върха (видео)

Отборът на Севиля пропусна възможността да излезе начело в Примера след загуба с 0:1 като гост на Атлетик Билбао в обеден двубой от десетия кръг, игран пред над 50 хиляди зрители на "Сан Мамес". Ариц Адурис се разписа в 13-ата минута, а до края на срещата андалусците не намериха път към вратата на Горка Ираисос. Така Реал Мадрид ще остане на върха след този кръг.

Първите минути на двубоя бяха равностойни. В деветата минута Алейкс Видал не беше точен от удобна позиция. В 13-ата баските откриха резултата след страхотно изпълнение на Ариц Адурис. Маркел Сусаета центрира отдясно, а централният нападател вкара след зрелищен удар от въздуха от десет метра.

В следващата минута Суса за малко не изненада вратаря Бето от 35 метра. В 17-ата Аймерик Лапорт стреля много опасно от фаул, при който топката профуча покрай лявата греда на Бето. В 21-ата Денис Суарес насочи с глава в ръцете на Горка Ираисос. В 28-ата голмайсторът Адурис напусна принудително след сблъсък с Гжегож Криховяк и проблеми в главата. В 38-ата Бето плонжира и спаси добър изстрел на Сусаета.

На почивката Унай Емери направи двойна смяна, залагайки на Евер Банега и Кевин Гамейро. Домакините предпочитаха по-прибрани действия с наситена защитна линия. В 58-ата минута Гамейро получи страхотен далечен пас в наказателното поле, но френският нападател не можа да овладее. В 64-ата отново се получи напрежение пред Ираисос, но така и не се стигна до удар. От своя страна момчетата на Ернесто Валверде играеха практично на контраатака.

В края на срещата Атлетик заигра още по-защитно, след като Икер Муниаин отстъпи мястото си на Карлос Гурпеги. В 84-ата Ираисос излезе предвидливо, след като Хорхе Андухар - Коке изскочи зад защитата. До края баските съумяха да запазят преднината си.

Атлетик постигна втора поредна победа и тръгна нагоре в подреждането. "Бланкирохос" са четвърти на две точки от първото място.

Снимки: Ел Корео