По една пропусната дузпа за подялбата на точките между Лил и Сент Етиен (видео)

Отборите на Лил и Сент Етиен завършиха наравно 1:1 в мача помежду си от 12-ия кръг на Лига 1. И двата тима трябва да съжаляват за изпуснатите точки, тъй като и двата отбора пропуснаха по една дузпа в края на мача.

Резултатът бе открит от домакините в 16-ата минута, когато при едно центриране на Дивок Ориги, Михаел Фрай вкара от воле. В средата на втората част обаче Макс-Ален Градел изравни с глава след центриране на Франк Табану. В 72-ата минута Лил получи шанс да поведе отново, но Стефан Руфие спаси дузпа на Ориги. В 85-ата същото стори и Винсент Ениеама с удар на Градел.

Така Сент Етиен се смъкна до четвърто място в класирането с актив от 21 точки, докато Лил е чак 11-и с 16.

Метц стигна до трудна победа с 3:2 над Каен. Тимът от Лотарингия поведе с 2:0 с попадения на Модибо Маига, но с голове на Жан Калве и Бенгали Фоде-Койта гостите от Нормандия изравниха. В самия край на мача Алеадин Яхиа от Каен направи дузпа и получи червен картон. Зад топката застана ветеранът Флоран Малуда и донесе успеха на Метц. Домакините са на осмо място с 18 точки, докато Каен е 15-и с 12.

Отборът на Гинган постигна важна победа с 1:0 над Бастия и така излезе от опасната зона. Единственото попадение бе дело на Самбу Ятабаре през първата част. Така носителят на Купата на Франция вече има 12 точки на 16-о място, докато корсиканците са с десет на 19-о.

На дъното вече е тимът на Евиан Тонон-Гайяр, който загуби с 0:2 при гостуването си на Монпелие. Бившият играч на тимът от Източна Франция Кевин Бериго откри, а Антони Муние удвои в края на мача.