БФ Волейбол официално представя Джанлоренцо Бленджини като национален селекционер

Пенета срази Суарес Наваро и ще играе с Петкович на финала в София (галерия)

Участващата с "уайлд кард" и поставена под №3 Флавия Пенета е втората финалистка в тазгодишното издание на Турнира на шампионките в София. 32-годишната италианка надигра с 6:4, 6:2 поставената под номер 5 в схемата испанка Карла Суарес Наваро. Това бе четвърта победа за Пенета срещу испанката в шестия мач между двете. На финала утре от 18,00 часа Пенета се изправя срещу германката Андреа Петкович, която по-рано днес срази с 6:1, 6:4 Гарбинье Мугуруса (Испания).

Пенета срази Суарес Наваро и ще играе с Петкович на финала в София

Двете тенисистки спечелиха лесно първите си подавания в мача, но в третия гейм Суарес Наваро реализира още първата си точка за пробив, след като Пенета заби форхенда си в мрежата. Още в следващия гейм обаче Пенета върна пробива, а после спечели, макар и доста трудно, подаването си за преднина в резултата от 3:2. Италианката трябваше да отрази две точки за пробив в петия гейм. Първата бе заличена с ас, а втората бе спасена, след като Суарес Наваро изкара топката в аут.

Следващите два гейма също бяха изключителон оспорвани. В шестия гейм Суарес Наваро спаси 2 брейкпойнта, а в седмия иберийката имаше точка за пробив, но Пенета се пребори за подаването си - 4:3. При 5:4 за Пенета Суарес Наваро сервираше за оставане в сета, но допусна пробив на нула. Италианката сложи точка на спора в първия сет по ефектен начин - с уинър с мощен удар над глава.

Вторият сет започна отлично за Пенета - тя направи ранен пробив и поведе с 2:0, но след това загуби подаването си в третия гейм. Испанката изравни за 2:2, но Пенета поведе с 5:2 след пробив в шестия гейм, в който испанката максимално улесни съперничката си с грешки от бекхенд. Осмият гейм на втория сет се оказа и последен в мача, тъй като Пенета направи решаващ пробив и си осигури място на финала.

ФОТОГАЛЕРИЯ НА МАЧА ПЕНЕТА - СУАРЕС НАВАРО ВИЖТЕ ТУК!

Снимка: Емона Цончева, Sportal.bg