Реал Мадрид пак удиви с превъзходен футбол, Кристиано заби 50-и гол (видео+галерия)

Европейският шампион Реал Мадрид продължи да блести на футболния терен след 11-а поредна победа във всички турнири след 4:0 като гост на Гранада в среща от десетия кръг на Примера. Кристиано Роналдо (2) увеличи головата си серия и от началото на сезона не е пропуснал да вкара в нито един мач. Португалецът ознаменува два свои юбилея - мач 700 като професионалист и 50-и гол за годината. Най-добрият футболист в света се забавляваше и раздаде три прекрасни паса с пета, като единият се превърна в попадение. Хамес Родригес (31) реализира страхотен гол, а Карим Бензема (54) подпечата силната си игра с точен удар в мрежата. В 87-ата Жан-Силвен Бабин си отбеляза автогол. Временно тимът от "Сантиаго Бернабеу" се изкачи на върха в Ла Лига.

Карло Анчелоти подреди изпитаните си бойци от дуела с Барселона. Лука Модрич и Пепе бяха възстановени и попаднаха в стартовия състав. Традиционно Иско замени контузения Гарет Бейл. Андалуският тим беше в схема 4-4-2 с изнесени напред Айзък Съксес и Джон Кордоба.

Гранада - Реал Мадрид "Белите", облечени в резервните си черни екипи, започнаха летящо. Още след 99 секунди игра резултатът беше открит от Кристиано Роналдо. Даниел Карвахал се пребори на ръба на позволеното с Димитри Фулкие и подаде към Карим Бензема в наказателното поле, който мигновено насочи към CR7, а португалецът отбеляза 17-ия си гол в Примера в своя 700-ен професионален мач (общо 448 гола). Роналдо стреля без забавяне от 12 метра и наказа стража Роберто Фернандес за юбилейния си 50-и гол през 2014 година. Кристиано вкара в 12-и пореден мач и продължи изключителния си голов ход.

Гранада - Реал Мадрид Хоакин Капарос и неговите футболисти възнегодуваха за нарушение на Карвахал, но съдията пренебрегна исканията. В шестата минута Бензема получи пас от Хамес Родригес в наказателното поле, но беше блокиран. Минута по-късно Иско отправи доста добър изстрел от 22 метра, но топката излезе малко над гредата. Домакините опитваха атаки по фланговете, но при центриранията не бяха точни. В 17-ата Хамес шутира неточно след пас на Роналдо. В 23-ата Бензема овладя на гърди в наказателното поле, завъртя се и стреля опасно, но Роберто плонжира и улови.

Гранада - Реал Мадрид В 25-ата Кристиано намери атрактивно Карвахал, но шутът на десния бранител от седем метра не беше докрай прецизен. В 31-ата Хамес Родригес реализира изключителен гол. Той получи пас от Бензема и от въздуха намери горния далечен ъгъл на вратата - 0:2. Френският нападател записа втора асистенция в срещата и обща пета в първенството.

Гранада - Реал Мадрид В 33-ата Пепе и Серхио Рамос се сблъскаха нелепо и вторият капитан пострада от бутоните на португалския национал. Испанецът се завърна на терена и продължи. Доста по-лош късмет имаше Карвахал, който напусна принудително в 38-ата минута поради травма.

Гранада - Реал Мадрид В 50-ата минута Роналдо реши да стреля от 24 метра, но вратарят беше подготвен. В 54-ата португалецът даде удивителен голов пас с пета към Карим Бензема. "Седмицата" задържа топката и атрактивно намери своя съотборник, който от дузпата не сбърка, оформяйки класически аванс. Две минути по-късно Марсело разтресе напречната греда след плътен удар от 20 метра.

Гранада - Реал Мадрид В 59-ата Роналдо отново изненада защитата с трето успешно извеждащо подаване с пета. Този път Иско не намери пролука за изстрел. "Лос бланкос" играеха фамозно в атака, като в средата на терена запушваха всякакви опити на съперника за надигане. В 67-ата домакините пропиляха стопроцентова възможност за почетен гол. Рубен Рочина се озова срещу Икер Касийяс, но се забави, направи допълнителен финт и беше затворен от Рамос.

Гранада - Реал Мадрид В 76-ата Бензема намери непокрития Марсело, но бразилецът шутира прекалено високо. В 80-ата тимът на Хоакин Капарос имаше нов шанс за гол, но Рамос беше застанал на точното място пред голлинията. В 83-ата Роберто спаси с крак удар на Алваро Арбелоа след ново извеждащо подаване на Карим. Минута по-късно и на Икер се наложи да проявява класа. В 87-ата беше отбелязан и четвърти гол, който беше записан като автогол на Бабин. Кралският тим разви поредна мълниеносна акция, Роналдо насочи топката към мрежата, тъмнокожият футболист изпревари Хамес Родригес, но кълбото се озова зад голлинията за крайното 0:4.

Гранада - Реал Мадрид Реал Мадрид показва върхова форма, играе привлекателно и убедително за радост на мадридистите. Гранада е в лоша серия и е все по-близо до зоната на изпадащите.

Снимки: Getty Images/Guliver