"Вълците" разкъсаха Щутгарт в дома му (видео)

Отборът на Волфсбург разби с 4:0 като гост Щутгарт в мач от десетия кръг на Бундеслигата. "Вълците" показаха, че притежават отличен отбор през този сезон и ще се борят за челните места в класирането. Два гола отбеляза Иван Перишич, а по един добавиха Робин Кнохе и Кевин де Бройне.

Резултатът бе открит още в 15-ата минута, когато грешка в защитата на домакините даде възможност на Перишич да излезе на удобна позиция и от малък ъгъл да открие. Секудни преди последния съдийски сигнал за първата част Робин Кнохе удвои. След центриране от фаул на Де Бройне бранителят засече топката с глава.

Веднага след почивката резултатът стана 3:0 в полза на гостите. При една контраатака Де Бройне засече центриране на Виеирйня. В самия край на мача пък Перишич вкара и втория си гол за деня. Хърватинът бе изведен на празна врата от автора на третия гол и оформи крайното 4:0 за "вълците".

С успеха си днес Волфсбург записа пета поредна победа се изкачи на втора позиция в класирането с актив от 20 точки - само на една от лидера Байерн (Мюнхен). Баварците обаче са с мач по-малко. Щутгарт пък се върна към слабите си резултати и е на 15-о място с девет.