Славия шокира в луд екшън безмилостен до този момент на "Армията" ЦСКА (видео+галерия)

Отборът на Славия шокира ЦСКА след като записа нулево реми на "Българска армия". "Белите" сложиха край на победната серия на "червените" от шест мача на собствения си стадион. По този начин разликата мужду "армейците" и Лудогорец се стопи на пет точки.

В края на срещата на терена се разигра истински футболен екшън. В рамките на три минути двата тима създадоха поне 4-5 голови положения, като повечето от тях бяха пред вратата на домакините. Тончи Кукоч пък стана автор на най-красивото положение в двубоя, след като разтресе горната греда с удар от воле отдалеч.

ЦСКА стартира по-мотивирано и организирано срещата и в първите 20 минути напълно доминираше. В тези минути само късметът и неумението на играчите в "червено" пред гола спаси гостите. Постепенно Славия се окопити и изравни играта.

Двубоят започна с опасна ситуация пред вратата на Славия. В 12-ата минута Марин Оршулич стреля с глава, но топката попадна в обсега на Емил Петров, който спаси.

В 16-ата минута Борис Галчев изведе елегантно Сержиу Буш сам срещу вратаря, но нападателят пропусна да се разпише.

В следващата атака Тони Силва проби мощно и шутира по диагонола, но за късмет на гостите кълбото профуча на сантиметри от страничния стълб.

ЦСКА - Славия
Славия отговори в 22-ата минута, когато Мишел Платини отправи опасен изстрел, но Якуб Дивиш бе заел правилна позиция и предотврати попадение в своята врата.

В 37-ата минута Славия създаде сериозна опасност. Фернандо Да Силва се озова на чиста позиция и стреля силно, но Дивиш като по чудо опази вратата си суха.

В 62-ата минута Луис Соарес нахлу в наказателното поле и шутира, но Петров спаси.

В 77-ата минута Еденилсон Бергонси отправи топовен изстрел, който бе спасен със сетни усилия от стража на "белите" Петров.

В последните минути на "Армията" се разигра истински екшън. В 87-ата минута кълбото срещна напречната греда след фамозен удар от воле от 23-24 метра на Тончи Кукоч.

Последваха няколко минути, в които Славия създаде три опасни положения. Най-чистото бе на Димитър Везалов, който пропусна сам срещу вратаря.