Очаквайте: На живо от "Герена" с последни новини за Левски

Пиронкова не успя и срещу Суарес Наваро (видео+галерия)

Най-добрата българска тенисистка Цветана Пиронкова напусна Турнира на шампионките в София с три загуби в груповата фаза. В последния си двубой днес първата ни ракета отстъпи срещу Карла Суарес Наваро (Испания) с 6:7(2), 1:6 след час и 26 минути игра в столичната зала „Арена Армеец”.  С днешния си успех испанката завършва на върха в група „Средец” и заедно с Андреа Петкович (Германия) си осигуриха място на 1/2-финалите в надпреварата. От тази група отпадата Пиронкова и Доминика Цибулкова (Словакия).

Двубоят започна чудесно за българката, която реализира ас и спечели без трудности откриващото си подаване. Пиронкова нямаше проблеми при сервис-гейма си за 2:1, след което в четвъртия гейм осъществи и пробив за 3:1. За жалост обаче 27-годишната пловдивчанка не задържа това ниво на играта си.  Наваро, която е 18-а в света, спечели четири поредни гейма, след като направи пробиви за 2:3 и 4:3. Сервирайки за частта при 5:4 обаче испанката се пропука и резултатът бе изравнен – 5:5. Цвети взе на нула подаването си за 6:5, а в следващия гейм имаше два сетбола, но ги пропиля. Така се стигна до тайбрек, в който българката стартира ужасяващо. Пиронкова изостана с 0:4 точки, а при смяната на полетата резултатът бе намален на 2:4. В крайна сметка обаче пловдивчанката не записа нова точка срещу името си и след 57 минути игра загуби тайбрека и сета при 2:7 точки.
Пиронкова не успя и срещу Суарес Наваро
Втората част се разви кошмарно за заемащата 41-ото място в световната ранглиста българка. Тя допусна два пробива и за отрицателно време пасивът й в този сет стана 0:5. Пиронкова все пак се отчете с гейм в сметката си за 1:5, но видимо си личеше, че тя е загубила мотивацията си. От своя страна, Наваро демонстрира агресивна игра, използваше успешно чудесния си бекхенд и още при първия си мачбол стигна до успеха в срещата при 6:1. Това бе четвърти сблъсък между двете тенисистки и испанката е излизала победителка във всички до момента.
Наваро приключи двубоя без асове и с 2 двойни грешки. При Пиронкова директните точки от сервис бяха 4, а двойните грешки - 3.