Фрайбург вкара пет гола на "Алианц Арена" (видео)

Елитният Фрайбург продължава напред в турнира за Купата на Германия след гръмко 5:2 над Мюнхен 1860 като гост на "Алианц Арена" в среща от втория кръг на надпреварата. Това беше битка между два тима, които започнаха слабо сезона и са в зоната на изпадащите - Фрайбург в тази на Първа Бундеслига, а "лъвовете" във втория ешелон.

Мюнхенци стартираха по-силно и успяха да поведат в резултата след 16 минути игра чрез Рама. Скоро след това обаче Себастиан Фрайс изравни за 1:1. Швейцарският национал Адмир Мехмеди донесе добра преднина на Фрайбург с два гола в рамките на пет минути след почивката, но в 69-ата минута домакините пак се върнаха в срещата с попадение за 2:3. В заключителните минути обаче Жонатан Шмид и отново Мехмеди оформиха крайното 2:5.

2:5 Мехмеди (89)

В друг двубой от вечерта миналогодишният член на елита Айнтрахт (Брауншвайг) се измъчи доста, но все пак надви четвъртодивизионния Кикерс Вюрцбургер с 1:0 като гост в Бавария. Норвежкият национал Ховард Нилсен реализира единствения гол 12 минути преди края.

КИКЕРС ВЮРЦБУРГЕР - АЙНТРАХТ (БРАУНШВАЙГ) 0:1
0:1 Нилсен (78)