Леверкузен оцеля в драма за "Оскар" (видео)

Участникът в Шампионската лига Байер (Леверкузен) сътвори чудо, за да отстрани като гост играещия в Четвърта лига Магдебург в двубой от втория кръг на турнира за Купата на Германия. "Аспирините" се наложиха със 7:6 след дузпи, при които вратарят им Бернд Лено направи мача на живота си, отразявайки три изстрела от 11-те метра. Бившият тим на Димитър Бербатов пръв изпусна два наказателни удара чрез Емир Спахич и Шефан Кийслинг и на Магдебург му трябваше или да реализира една от последните си две дузпи, или съперникът да пропусне някоя от последните си две. Лено обаче парира и двата шута, а Юлиан Бранд и Левин Йозтунали бяха точни, с което изпълненията от бялата точка продължиха до грешка. При седмия си удар домакините се провалиха и Байер триумфира с 5:4.

Иначе всичко започна отлично за елитния тим, който откри още в 3-ата минута след поредния гол от фал на Хакан Чалханоолу. Бившият футболист на "аспирините" Зийфкес обаче изравни в 28-ата минута. През втората част Байер дори остана с 10 души след директен червен картон на Сон Хюн-Мин в 78-ата минута. Битката премина в продължения, в които Бранд вкара за Магдебург в 111-ата минута и домакините вече усещаха как поднасят сензацията, но в 116-ата минута преотстъпеният от Шалке 04 Кириакос Пападопулос изравни за 2:2 и изпрати двубоя в дузпи, при които късметът се усмихна на гостите.

МАГДЕБУРГ - ЛЕВЕРКУЗЕН 6:7 (след дузпи)
(1:1 в редовното време, 2:2 след продължения)

0:1 Чалханоолу (3)
1:1 Зийфкес (28)
2:1 Бранд (111)
2:2 Пападопулос (116)

Макар и много трудно напред продължава и тръгналият да пробива в големия футбол РазенБалшпорт. В дербито на Саксония богаташите от Лайпциг елиминираха Ерцгебирге (Ауе)  с 3:1 у дома след продължения. Гостите водеха с 1:0 с автогол от първото полувреме, но позволиха на съперника да изравни в добавеното време на втората част. В последвалите 30 минути футболистите на РазенБалшпорт вкараха още два гола и ще играят на осминафинал.

РАЗЕНБАЛШПОРТ - ЕРЦГЕБИРГЕ 3:1 (след продължения)
0:1 Клощерман (20-автогол)
1:1 Поулсен (90)
2:1 Кайзер (98-дузпа)
3:1 Бойд (108)