Борусия (Д) живна с класика в Хамбург (видео)

Закъсалият тим на Борусия (Дортмунд) разгроми с 3:0 Санкт Паули и се класира за третия кръг в турнира за Купата на Германия. Чиро Имобиле и Марко Ройс дадоха солиден аванс на гостите до почивката, а в края на мача Шинджи Кагава затвърди победата на финалиста в турнира от миналия сезон.

След поредната загуба в Бундеслигата Юрген Клоп не се поколеба да пусне титулярния си състав в мача за купата, като даде почивка единствено на вратаря Роман Вайденфелер, който беше заменен от Митчъл Ленгерак. Дортмундци веднага се настаниха в половината на съперника и пропуснаха няколко добри възможности за откриване на резултата. Защитата на Санкт Паули, която има най-много допуснати попадения във Втора Бундеслига, издържа до 33-ата минута. Тогава многоходова комбинация с участието на Шинджи Кагава и Кевин Гроскройтц завърши с точен изстрел на Чиро Имобиле.

Борусия се постара да реши нещата в своя полза още до почивката и вторият гол не закъсня. В 44-ата минута Имобиле напредна отляво и подаде към Марко Ройс, който технично насочи топката във вратата. Малко по-рано домакините имаха шанс да изравнят, но Ленгерак спаси изстрел с глава на Денис Даубе.

През второто полувреме "жълто-черните" намалиха оборотите и футболистите на Санкт Паули бяха близо до това да върнат интригата в двубоя, но в няколко ситуации ударите им не намериха очертанията на вратата.

Гостите можеха да направят победата си по-изразителна, но действаха без концентрация при две-три много опасни контраатаки. В края на мача Клоп даде почивка на Ройс и Хенрих Мхитарян, а в 86-ата минута Кагава наказа груба грешка на вратаря на Санкт Паули Филип Чаунер и оформи крайния резултат.