Късни попадения носят успех на Литекс

Отборът на Литекс записа победа с 3:1 срещу Пирин (Гоце Делчев) в 1/8-финал за Купата на България. Васил Божиков вкара в 35-ата минута, а Христо Кирев изравни за третодивизионния тим в 57-ата. В 82-ата минута резервата Данило Асприля отново изведе ловчанлии напред. Армандо Ваюши сложи точка на спора с гол от дузпа пет минути преди края.

Две попадения на домакините пък не бяха признати заради засади. Техни автори бяха Кирил Десподов и Вилмар Джордан. Реваншът ще се играе на 3 декември.

"Оранжевите" имаха възможност да поведат в 8-ата минута, когато Страхил Попов стреля от фаул от удобна позиция, но би встрани от вратата. Пет минути по-късно Иван Горанов нахлу отляво и падна в наказателното поле след съприкосновение със съперник. Домакините поискаха дузпа, но реферът Мартин Стоименов не уважи претенциите им. В 17-ата минута пък гол на Кирил Десподов не бе зачетен заради засада. Младокът получи нов шанс да се разпише десет минути по-късно, но прехвърлящият му удар мина над напречната греда.

В 35-ата минута ловчанлии успяха да стигнат до гол. Ваюши центрира от фаул, Божиков се извиси и с глава се разписа.

Аматьорският тим създаде първи шанс за гол в 41-ата минута, но слаб шут на Моллов бе отразен от Александър Конов.

Минута преди края Никола Колев можеше да отбележи втори гол, но Янев спаси.

Веднага след почивката Колев отново имаше възможност да запише името си сред голмайсторите, но негов удар срещна дясната греда на вратата на неврокопчани.

Малобройната публика в Ловеч бе попарена в 57-ата минута, когато гостите стигнаха до изравнителен гол. Лапантов проби по десния фланг и центрира, Кирев подложи крак и направи 1:1.

Футболистите на Литекс отговориха с удар от воле на Божиков, който обаче не намери очертанията на вратата. В следващите минути обаче натискът пред вратата на Пирин се засили и логичното се случи в 82-ата минута, когато резервата Асприля бе най-съобразителен в наказателното поле и вкара за 2:1.

Пет минути преди края на срещата "оранжевите" получиха правото да изпълнят дузпа, която бе реализирана от Ваюши.

В заключителните секунди Джордан също се разписа, но и това попадение не бе зачетено заради отсъдена засада.

ЛИТЕКС - ПИРИН (ГД) 3:1
1:0 Божиков (35)
1:1 Кирев (57)
2:1 Асприля (82)
3:1 Ваюши (85-д)

ЛИТЕКС: Александър Конов, Страхил Попов, Илия Миланов, Васил Божиков, Иван Горанов, Петрус Бумал, Никола Колев (69-Кристиян Малинов), Петър Златинов (58-Данило Асприля), Кирил Десподов, Армандо Ваюши, Милчо Ангелов (46-Вилмар Джордан)

ПИРИН (ГД): Костадин Янев, Мурат Ибраим, Борис Боянчев, Георги Самокишев, Иван Спахиев, Румен Лапантов, Алиш Кальонски, Радослав Моллов, Мариян Ловков, Христо Кирев, Благой Пасков

ЖЪЛТИ КАРТОНИ: Лапантов (П)