Елена Радионова триумфира на "Скейт Америка"

Рускинята Елена Радионова спечели титлата при жените на турнира по фигурно пързаляне "Скейт Америка" в Чикаго. Световната шампионка за девойки, която беше втора след кратката програма, получи най-добра оценка за волната и със сбор от 195.47 точки стигна до успеха. Втора остана лидерката след първото изпълнение Елисавета Туктамишева от Русия със 189/47 точки. Бронзовото отличия взе представителката на домакините Грейси Голд със 179.38 точки.

При спортните двойки победители са Юко Кавагучи и Александър Смирнов от Русия с 209.16 точки. Американците Хейвън Дени и Брендън Фрейзър (САЩ) се наредиха втори със 183.84 точки, а трети са Чън Пън и Хао Чжан (Китай) със 182.43 точки. Дени и Фрейзър записаха най-доброто класиране на американска спортна двойка в турнира от 2008-а година насам.

Следващият уикенд е вторият кръг от сериите Гран При - "Скейт Канада".