Тонев влезе като резерва при победа на Селтик над Килмарнък

Александър Тонев се включи като резерва при победата на шампиона Селтик с 2:0 у дома срещу Килмарнък в среща от 11-ия кръг на шотландското футболно първенство. Българският национал влезе на терена в 79-ата минута, заменяйки Мубарак Уакасо. Шведът Джон Гуидети и сърбинът Стефан Счепович се разписаха по един път във всяко полувреме във вратата на гостите.

Защитникът Мануел Паскали от Килмарнък получи червен картон в 33-ата минута, малко преди първото попадение в полза на гранда от Глазгоу. Селтик се намира на четвърто място във временното класиране с актив от 20 точки. Лидерът до момента Хамилтън Академикал е с 3 точки повече, но е изиграл един двубой повече от "зелено-белите".