Очаквайте в 18:00 часа: Sportal studio live Трудна задача пред ЦСКА - София в реванша след успеха на Ботев (Пловдив) в София - на живо със съставите

Маестро Федерер пак властва в Базел

Номер 2 в световната ранглиста при мъжете Роджър Федерер спечели 82-ата си титла след успех на финала на родния си турнир в Базел с награден фонд 1,9 милиона евро. 33-годишният швейцарец разгроми белгийския опонент Давид Гофен с 6:2, 6:2 за едва 52 минути игра. Това е шеста титла за Роджър в Базел, който последно беше триумфирал през 2011 година.

Швейцарецът показа силата си още в началото на срещата. В първия сет загуби едва една точка при своите сервирания. Въпреки че направи само два аса в сета, 33-годишният тенисист завършваше с второто или третото си отиграване почти всеки сервис гейм. Белгиецът допусна три възможности за пробив и загуби цели две от тях за крайния резултат в сета - 6:2.

Вторият сет вървеше равностойно до 2:2. Гофен съумяваше да печели геймовете си, записвайки три аса в първите си три сервиращи гейма. Поставеният под номер 7 обаче не успяваше да се справи с напористите удари на швейцареца. Роджър стигна до пробив за 3:2 и се доближи до финалната победа. В следващия гейм Гофен направи впечатляващ минаващ удар за 30:30, но впоследствие бързо загуби гейма. Последва нов пробив, а на корта сякаш имаше само един тенисист. Публиката искаше още геймове, но маестрото затвори мача за 6:2, 6:2.

Швейцарската легенда запази шансове да завърши годината като номер 1, след като записа умопомрачителната победа номер 989 в своята професионална кариера (66-а за годината).

Снимки: Getty Images/Guliver