Жоро Миланов с 55 минути, ЦСКА и Уфа не се победиха в мач с шест гола (видео)

Българският полузащитник Георги Миланов започна като титуляр за ЦСКА (Москва) при визитата на Уфа от 11-ия кръг на руското първенство. Срещата завърши 3:3, като две попадения за московските армейци вкара Бибрас Натхо. Българинът опита да бъде ефективен през времето си на терена, но повечето му подавания не се получиха. 10 минути след началото на второто полувреме при резултат 2:1 халфът беше заменен от Сейду Думбия.

Фелисио Браун Форбс откри резултата за домакините от Уфа в 12-ата минута след меле в малкото поле. Две минути преди края на първото полувреме Василий Березуцкий изравни след подаване на Натхо, но новаците от Уфа отново излязоха напред в 50-ата благодарение на Максим Семакин. Секунди след като се появи в игра Думбия спечели дузпа, реализирана от Натхо.

Три минути преди края на мача домакините поведоха с 3:2 и вече се виждаха победители. Бившият футболист на ЦСКА Марсиньо проби и подаде на Николай Сафрониди, който със силен удар прати топката под гредата. Но това не беше всичко и в 4-ата минута на добавеното време Понтус Вернблом беше съборен в наказателното поле, съдията даде втора дузпа за столичани, която Натхо хладнокръвно реализира за 3:3.

След този резултат ЦСКА се доближи на 1 точка от лидера Зенит, като вече има 25. Зенит по-късно днес приема Мордовия и има 26. Кубан на Ивелин Попов е на 3-а позиция с 25. Домакините от Уфа събраха 12 точки и се класират 11-и за момента.