Малага разкова Райо

Отборът на Малага разби с 4:0 гостуващия Райо Валекано в обедна среща от деветия кръг на Примера. Попаденията на Самуел Гарсия Санчес (6), Серхи Дардер (21), Хуан Лопес - Хуанми (45) и Нордин Амрабат (49 - дузпа) донесоха трета поредна победа на състава на Хави Грасия.

Домакините решиха спора още преди почивката след две чудесни колективни комбинации и малко късмет. В шестата минута падна доста случаен гол. Самуел Гарсия Санчес стреля отдалеч, топката се отклони от крака на Зе Кащро и излъга Тоньо. Добрата игра на андалусците донесе втори гол. Норди Амрабат продължи към Виторино Антунеш, който пусна голов пас за Дардер.

В 32-ата и 34-ата минути "пчеличките" имаха две възможности да се върнат в мача, но Гаел Какута и Роберто Трасорас изпуснаха. В 45-ата минута "бланкиблаус" достигнаха до трето попадение след нова хубава отборна атака. Самуел Кастийехо намери Амрабат, който блесна със страхотен последен пас към Хуанми.

В началото на втората част Антонио Амая фаулира Саму в наказателното поле. Амрабат реализира спокойно дузпата - 4:0. Домакините продължиха да създават положения и изпуснаха чрез Амрабат (50) и Саму (56 и 57). Тимът на Пако Хемес логично беше обезверен и се надяваше мачът да свърши по-бързо.

Андалусците вече са седми в класирането. Тимът от "Вайекас" се смъкна до девета позиция.