Марек удари Хасково като гост

Отборът на Марек победи Хасково с 1:0 като гост в среща от 13-ия кръг на "А" група. Еньо Кръстовчев вкара единствения гол в 7-ата минута. Това е първи успех на тима от 9 август насам и втори през сезона срещу днешния съперник. С 12 точки те остават на предпоследното място, а Хасково са последни с едва 4 пункта.

Мачът започна отлично за тима от Дупница и още в 7-ата минута Кръстовчев се разписа, след като засече центриране от фаул.

Домакините направиха опит да отвърнат на това предизвикателство, но удар на Владислав Узунов не бе точен. В 40-ата минута те пропиляха най-добрата си възможност за гол. Деян Лозев стреля отдалеч, но нацели напречната греда.

През втората част футболистите на Марек показаха компактна игра в отбрана и не допуснаха сериозни опасности пред Емил Михайлов. Единственото пропукване в отбраната се получи в 53-ата минута, когато обаче Емил Ангелов не бе точен.

До края на мача домакините така и не можаха да наложат натиск и логично записаха поредното си поражение през сезона.