Вожняцки и Шарапова недоволни от светлините в Сингапур

В изключително оспорван мач вчера поствената под номер 8 в схемата Каролин Вожняцки (Дания) победи номер 2 Мария Шарапова (Русия) със 7:6(4), 6:7(5), 6:2 след 3 часа и 13 минути игра. Двубоят им бе от груповата фаза на заключителния турнир на WTA в Сингапур. Още по време на срещата обаче датчанката се оплака на съдията заради светлините в залата, които постоянно "светвали и изгасвали".

За първа година надпреварата се провежда в Сингапур, като предишните издания бяха в Истанбул.

Вожняцки се обърна с молба към съдията светлините просто да бъдат угасени. "Получава се така, че светлините уж са изгасени, но изведнъж две от тях светват в средата на корта. След няколко минути ги гасят. Когато се преместя от другата страна, отново ги светват. Сериозни ли трябва да играем така? Светлините са точно по средата и не бяха включени от самото начало на мача. Намирам това за странно постоянно да бъдат включвани и изключвани", каза 24-годишната Вожнцяки.

Самата Шарапова пък сподели, че докато е тренирала през последната седмица, светлините са работили. "Мисля, че проведох първата си тренировка миналия понеделник и в средата на корта бе тъмно. Имаше светлини само в краищата. След това всичко бе изключено. Положението бе такова няколко дни. В крайна сметка организаторите се опитаха да осветят повече средата на корта, но се оказа, че при страничните линии не е достатъчно. Според мен е малко тъмно към страничните линии. Когато тичаш за форхенд, сякаш си в сянка. Връща се в средата и там е светло. Има разлика с Истанбул, но това е положението. Освен това в мача срещу Вожняцки имаше включени светлини и около корта, които в предишните дни не бяха така. Мисля, че точно това смущаваше и Каролин", обясни Шарапова.