Остава ли начело на Левски Николай Костов - отговорът в извънредна пресконференция на стадион "Георги Аспарухов"

Бразилец се нареди до Меси при унищожението на БАТЕ (Борисов) (видео)

Отборът на Шахтьор (Донецк) размаза със седем 7:0 БАТЕ (Борисов) като гост в мач от Група "H" на Шампионската лига. Украинците си правеха каквото поискат със съперника и подобриха няколко рекорда.

Бразилецът Луис Адриано се разписа цели пет пъти във вратата, с което изравнява звездата на Барселона Лионел Меси, който бе единственият, вкарвал толкова в един мач. Освен това нападателят стана първият играч, отбелязвал четири гола за едно полувреме в надпреварата и също така подобри рекорда за най-бърз хеттрик - седем минути. Отборът му също записа постижение - Шахтьор стана първият тим, който е вкарвал шест гола за едно полувреме. Друг интересен факт е, че всички голове бяха отбелязани от бразилци.

Първата част бе истинска буря на терена и гостите се оттеглиха с аванс от цели шест попадения - четири на Адриано и по един на Алекс Тейшейра и Дъглас Коща. След почивката падна само едно попадение, което бе петото за Адриано.

Първият гол падна в 11-ата минута, когато Тайсън се пребори за една топка в центъра на терена и намери Алекс Тейшейра, който запази равновесие в борбата си със защитник и излезе сам срещу вратаря Сергей Черник, за да премине покрай стража за 0:1. В 28-ата минута Черник спъна Луис Адриано и съдията отсъди дузпа, която потърпевшият реализира. В 35-ата резултатът стана класически - при една бърза контраатака Тайсън намери Дъглас Коща, който вкара за трети път. Само минута по-късно Шахтьор вече водеше с 4:0. Ярослав Ракитский центрира отляво към Адриано, който бе оставен непокрит и отново се разписа.

В 40-ата минута бразилецът оформи своя хеттрик от близко разстояние, след като защитата на БАТЕ окончателно даде заето. Още три минути по-късно Адриано отбеляза за 6:0 с нов лесен завършек пред погледа на слисаните бранители.

След почивката Шахтьор сериозно намали скоростта, но все пак стигна до седми гол. В 82-ата минута Луис Адриано падна на границата на наказателното поле и съдията отсъди дискусионна дузпа. Така или иначе Адриано се зае с изпълнението и така записа името си редом до Лео Меси.

С убедителния си успех днес Шахтьор събра пет точки от първите си три мача и заема второ място в класирането. Лидер е Порто със седем, докато БАТЕ е трети със три. Последен с една точка е Атлетик (Билбао).