Алексиев, Тодоров и Газпром завършиха с победа за Купата на Русия

Волейболните национали Тодор Алексиев, Теодор Тодоров и техният Газпром-Югра (Сургут) завършиха с победа на турнира в Група "Б" от полуфиналния етап за Купата на Русия, който се играе в Новосибирск.

Алексиев, Тодоров и компания дадоха гейм на слабака Динамо-ЛО (Ленинградска област) и спечелиха с 3:1 (18:25, 25:21, 25:18, 25:19) в последния си мач, игран този следобед. В другата среща домакините от Локомотив (Новосибирск) биха чисто Грозний (Грозний) с 3:0 (25:11, 28:26, 25:22).

По този начин волейболистите на Газпром-Югра останаха 2-ри в класирането с 6 точки след 2 победи и 1 загуба и няма да играят на финалите на Купата на Русия в Белгород в края на декември. За там се класираха домакините от Локомотив, които станаха победители с 9 точки след 3 победи от 3 мача.

С оглед на мача, който беше без особено значение след вчерашната загуба от Локомотив с 1:3, наставникът на Газпром-Югра Борис Гребенников даде почивка на някои от титулярите си, в това число и на Алексиев. Тодоров пък игра през цялата среща и завърши със скромните 5 точки (3 блока и 72% ефективност в атака). Най-резултатен за тима от Сургут стана Денис Шипотко с 19 точки (1 блок, 72% ефективност в атака и 39% перфектно посрещане) за победата. За тима на Динамо-ЛО Александър Березин и Александър Ткачев завършиха съответно с 11 и 10 точки.

ГАЗПРОМ-ЮГРА (СУРГУТ) - ДИНАМО-ЛО (ЛЕНИНГРАДСКА ОБЛАСТ) 3:1 (18:25, 25:21, 25:18, 25:19)
ГАЗПРОМ-ЮГРА: Сергей Антипкин 4, Руслан Ханипов 6, Денис Шипотко 19, Александър Чефранов 16, ТЕОДОР ТОДОРОВ 5, Алексей Родичев 12 - Алексей Кабешов-либеро (Алексей Бабешин, Иван Власенко, Сергей Снегирев-либеро)
Старши-треньор: Борис Гребенников
ДИНАМО-ЛО: Александър Ткачев 10, Сергей Риков 6, Михаил Шедров, Никита Ткачев 9, Иля Никитин 9, Александър Березин 11 - Григорий Драгунов-либеро (Александър Ковальов 3, Виталий Шчитков, Игор Олейников 2, Иля Пархомчук 5, Максим Пурин 3, Антон Ботин 6, Виктор Белов-либеро)
Старши-треньор: Олег Согрин.