СуперХонда води Милан напред (видео+галерия)

Отборът на Милан записа четвърта победа през този сезон, след като надви с 3:1 Верона на препълнения стадион “Маркантонио Бентегоди” в мач от 7-ия кръг на Серия “А”.

Кейсуке Хонда отново бе звездата на “росонерите”, след като вкара своя пети и шести гол за този сезон в 27-ата и 56-ата минута. Преди това автогол на Рафаел Маркес даде преднина на гостите в 21-ата минута, а Нико Лопес в 87-ата минута оформи крайния резултат.

Кристиан Абиати се отчете с две страхотни спасявания, а гредата спаси Милан в последните секунди. Рафа Маркес пък бе изгонен в продължението за втори жълт картон.

Успехът изведе Милан на четвърто място с актив от 14 точки, докато Верона остана с 11. Водач е Ювентус с 19 точки, но “росонерите” вече имат най-силното нападение до момента в първенството с 16 отбелязани гола.

Хонда пък е водач при стрелците с Карлос Тевес, като и двамата имат по шест попадения. Филипо Индзаги заложи на Стефан Ел Шаарауи на мястото на Жереми Менес, а Майкъл Есиен замени наказания Найджъл де Йонг.
Миланският гранд стартира по-силно, но Фараона в 8-ата минута пропусна да вкара своя първи гол от март 2013 година в калчото. Пет минути след това същото стори и Торес, като преди това бе извършил нарушение, но реферът даде знак играта да продължи.
Бразилецът Рафаел Маркес си отбеляза автогол с левия крак в 21-ата минута, когато засече центриране на Иняцио Абате и даде преднина на гостите. Японецът Кейсуке Хонда удвои в 27-ата минута, когато бе изведен страхотно от Ел Шаарауи.
Секунди по-късно Абиати с отличен рефлекс изби топката от горния десен ъгъл след акробатичен удар на Тони. В 32-ата минута уникално спасяване на Абиати спаси гостите. Стражът изби удар с глава на Бошко Янкович.
До края на първата част Абиати още два пъти трябваше да се намесва, докато Поли пропусна да вкара трети гол. Втората част започна с нов гол за Милан. Хонда в 56-ата минута вкара своя шести гол, след като бе изведен чудесно от Рами и сам срещу Рафаел прати топката в мрежата. Секунди по-късно Хонда и Фернандо Торес можеха да вкарат четвърти гол.
В 73-ата минута Тони от няколко метра пропусна след подаване на резервата Нико Лопес. В минутите до края Верона търсеше да се разпише, докато Милан намали оборотите. Така в 87-ата минута Нико Лопес с хубав удар се разписа. Минута по-късно другата резерва - Нене, можеше да вкара втори гол, но от два метра удари горната греда.
Менес пробва от 45 метра да се разпише, а в продължението Рафа Маркес бе изгонен за втори жълт картон след нарушение срещу Джакомо Бонавентура. Другата седмица "червено-черните" приемат Фиорентина, а Верона гостува на Наполи.