Атлетико знае как да побеждава

Шампионът на Испания Атлетико Мадрид надви 2:0 Еспаньол в обеден мач от осмия кръг на Примера. Тиаго Мендеш (43) и Марио Суарес (71) реализира малко след изпълнения на корнер. Тимът на Диего Симеоне записа пета победа и се доближи на пет точки от лидера Барселона. "Дюшекчиите" нямат загуба на "Висенте Калдерон" в 24 поредни кръга от испанското първенство.

Още във втората минута тимът на Диего Симеоне беше близо до откриване на резултата след първия корнер. Испанският национален вратар Кико Касийяс спаси на два пъти удари на Арда Туран и Марио Манджукич. "Рохибланкос" бяха силно амбицирани и нагънаха своя съперник с началото на срещата.

В 14-ата минута Мигел Анхел Моя се намеси прецизно след шут на Лукас Васкес Иглесиас. В 17-ата Раул Гарсия опита да изненада вратаря с акробатичен удар. През първия половин час статистиката беше показателна за териториалното надмощие: 66 процента владение на топката за шампионите.

В 38-ата Арда центрира отляво, Манджукич стреля с глава, но не достатъчно точно. Домакините натиснаха "папагалчетата" в края на полувремето и успяха да вкарат. Касийя изби при корнер, след което играещият своя мач номер 300 в Ла Лига Габи Фернандес центрира и Тиаго Мендеш отбеляза с глава.

В 57-ата минута играчите на Диего Симеоне искаха две дузпи в рамките на секунди. Първо Марио Суарес, а след това и Диего Годин паднаха в наказателното поле. В 65-ата Манджукич изпусна да удвои резултата. Хърватският нападател изпусна сам срещу вратаря след дълъг пас на Годин.

В 71-ата "лос колчонерос" направиха 2:0. "Червено-белите" отново показаха колко силно играят с глава, след като на два пъти спечелиха въздушния дуел след корнер, за да се стигне до попадението на Марио Суарес от голлинията с крак - 2:0. В 85-ата Антоан Гризман нацели гредата, когато изглеждаше, че няма как да пропусне на празна врата.

Снимки: Getty Images/Guliver