Малага си тръгна с 3 т. от Кордоба

Отборът на Малага измъкна победа с 2:1 при гостуването на Кордоба от 8-ия кръг на Примера дивисион. Домакините бяха по-активни на терена, но шансът беше на страната на гостите, които откриха в 22-ата минута чрез Гарсия Самуел, който беше намерен в наказателното поле от Игнасион Камачо. Девет минути по-късно Малага удвои от дузпа чрез Нордин Амрабат.

Домакините стигнаха до почетен гол едва в добавеното време на мача, когато точен бе Набил Гилас след пас на Лусо.

В класирането Малага е на седмо място с 12 точки, а Кордоба е на предпоследната 19-а позиция с 4.