Рома загря за Байерн с категорична победа (видео)

Отборът на Рома се изравни временно по точки с Ювентус на върха на класирането на италианската Серия "А". "Вълците" записаха тази вечер шеста победа в първенството, след като надиграха с 3:0 на "Олимпико" в Рим Киево в първия мач от 7-ия кръг. С мисъл за предстоящия сблъсък с Байерн (Мюнхен) в Шампионската лига във вторник, столичани на практика решиха двубоя още през първото полувреме, когато противниковата врата поразиха последователно Матия Дестро (4), Адем Ляич (25) и капитанът Франческо Тоти (33-дузпа).

Рома е с 18 точки, като единственото поражение на "вълците" дотук бе в миналия кръг срещу Ювентус (2:3). "Старата госпожа" може да си върне едноличното водачество още тази вечер, при гостуването си на последния в подреждането Сасуоло. Киево е 17-и с 4 точки, като "летящите магарета" допуснаха днес пета загуба в шампионата.

Мачът се разви по възможно най-добрия начин за Рома. Още в 4-ата минута босненският халф Миралем Пянич центрира от ъглов удар и Дестро с глава заби топката в мрежата зад Франческо Барди, давайки летящ старт на "вълците".

В 25-ата минута "джалоросите" поведоха с 2:0 в резултата с красив гол на Адем Ляич. Сърбинът получи топката от Тоти вдясно от вратата на Киево и с великолепен шут направи безпомощен Барди.

В 30-ата минута гостите имаха доста добра възможност да се върнат в мача, но Николас Фрей стреля с глава право в ръцете на Морган Де Санктис след центриране от фаул.

Две минути по-късно столичани получиха право да изпълнят дузпа, която бе отсъдена за задържане на Даниеле Де Роси от страна на Дарио Дайнели. Тоти бе безпощаден от бялата точка и в 33-ата минута воденият от френския специалист Руди Гарсия отбор вече водеше с 3:0 в резултата.

В 38-ата минута много малко не достигна на Тоти да реализира още един гол. 38-годишният нападател отправи силен и фалцов удар към вратата на Барди, но топката профуча на сантиметри от левия страничен стълб.

През второто полувреме Барди направи няколко спасявания - Ляич, Тоти, Дестро и Раджа Наинголан се опитаха да преодолеят младия страж, но той не допусна нов гол във вратата си. В 68-ата минута пък Дженаро Сардо пропусна чудесна възможност за гол за веронци, стреляйки в аут с глава от удобна позиция. В 83-ата минута Барди отново попречи на намиращия се в отлична голова позиция Дестро да реализира второто си попадение в мача и резултатът остана непроменен, а "вълците" вече могат да се концентрират изцяло върху срещата с баварците.