Женско първенство по футбол: Пълдин (Пловдив) - Локомотив (Стара Загора) 0:4

Челси би и без Диего Коща и запази аванса си пред Манчестър Сити (видео)

Челси спечели с 2:1 лондонското дерби срещу Кристъл Палас, благодарение на което тимът, воден от Жозе Моуриньо, запази аванса си от пет точки пред Манчестър Сити. Оскар откри резултата още в шестата минута, а в 51-ата Сеск Фабрегас удвои, отбелязвайки първия си шампионатен гол с екипа на Челси. Фрейзър Кемпбъл вкара почетното попадение за Палас в самия край на двубоя.

Голямата новина в състава на Моуриньо бе отсъствието на голмайстора на тима Диего Коща. Вемсто него на върха на атаката започна Лоик Реми. Вилиан също стартира като титуляр.

Една промяна имаше в състава на домакините - опитният Бреде Хангеланд замени Скот Дан.

Още в шестата минута Оскар изпълни много добре пряк свободен удар от близо 30 метра дистанция от вратата на Сперони. Бразилецът завъртя много добре топката над стената, а Сперони не успя да се намеси - 0:1.

Кристъл Палас се опита да отговори на предизвикателството, като Фрeйзър Кемпбъл имаше две добри възможности за гол, но изстрелите му не бяха точни.  В 19-ата минута пък удар на Джон Тери с глава бе изчистен от голлинията.

Четири минути преди края на първата част Челси остана с човек по-малко след след грубо влизане на Аспиликуета в краката на Йединак - действие, заради което испанецът получи директен червен картон. Само две минути след това обаче численото равенство бе възстановено, след като Дилейни получи втори жълт картон и напусна преждевременно терена. Малко след това Матич имаше шанс да удвои, но ударът му с глава мина на сантиметри встрани от целта.

Сеск Фабрегас покачи в 51-ата минута. Бившият играч на Барселона размени къси подавания с Азар и Оскар, излезе в чиста позиция и стреля в близкия ъгъл за 0:2.

В последната минута Кемпбъл намали, след като засече подаване на Заха, но това не бе достатъчно за домакините да измъкнат нещо повече.