Робин Хаазе се класира за втория кръг на турнира в Австрия

Миналогодишният финалист Робин Хаазе от Холандия се наложи с 6:3, 3:6, 6:3 над представителя на домакините Доминик Тием в мач от първия кръг на турнира по тенис за мъже в австрийската столица Виена, който е с награден фонд от 600 000 евро. В следващия фаза той ще срещне германеца Бенямин Бекер, направил обрат срещу румънеца Виктор Ханеску - 4:6, 6:1, 6:3.

Хаазе, номер 72 в света, спечели и двете титли в кариерата си на сингъл в Австрия. Той обаче започна лошо тазгодишното издание на "Ерсте Банк Оупън", след като загуби собствения си сервис още в първия гейм. Два пробива обаче му осигуриха сета и той поведе в резултата. Поставеният под номер 8 в схемата Тием, който се изкачи до 38-о място в най-добрия си сезон при професионалистите, спечели втория сет, но неговите сили не стигнаха. Австриецът загуби сервиса си за 1:4 в третата част и се сбогува с турнира.

"Просто днес бях прекалено слаб. Гадно е да загубиш пред домашна публика, но Робин игра много добре. Той не разполага с най-силния сервис, но пък днес моят ретур просто не работеше", каза Тием.

Двукратният шампион Юрген Мелцер преодоля пасив от един сет и пробив във втория, за да обърне резултата и да победи Норберт Гомбос от Словакия с 3:6, 6:4, 6:3. Австриецът, бивш номер 8 в света, върна моментално пробива срещу младия си съперник и натрупа самочувствие, за да спечели мача.

"Това е победата, която ми трябваше. Той ме притисна много сериозно в първия сет, но аз знаех, че няма да издържи на това темпо цял мач. Ако можеше да го направи, щеше да бъде в топ 20 на световната ранглиста на АТР", каза Мелцер след мача.