Тотнъм измъкна победата срещу Саутхамптън (видео)

Тотнъм победи с 1:0 Саутхамптън и сложи край на серията си от четири шампионатни мача без победа. Това е и първи успех за "шпорите" от 24 август насам. Кристиан Ериксен вкара единственото попадение пет минути преди края на първата част.

Тотнъм бе по-активният тим през първата част. Ериксен пропусна една добра възможност, преди да изведе домакините напред в 40-ата минута. Адебайор овладя добре на гърди и проби по левия фланг, след което продължи към Шадли, който пусна към Ериксен. Последният стреля от границата на наказателното поле - 1:0. Малко след това Шадли можеше да удвои, но неговият удар срещна гредата.

През втората част Саутхамптън създаде по-чистите възможности, но "светците" пропуснаха да стигнат до равенството.  В 64-ата минута Лорис спаси силен удар на Уаняма отблизо, а в 84-ата Мане не успя от няколко метра да прати топката във вратата на домакините.

Така Маурисио Почетино успя да победи бившия си тим, който записа втора загуба от началото на сезона.