Селтик с провал в Шотландия, Тонев игра половин час

Селтик претърпя разочароваща домакинска загуба в първенството на Шотландия, след като в среща от 9-ия кръг отстъпи на собствен терен с 0:1 на Хамилтън Академикал. С този успех гостите от южното предградие на Глазгоу изненадващо поведоха в класирането, като имат вече 20 точки. Селтик остава чак 6-и с 14 точки, но и мач по-малко. За детелините това е първа загуба от четири мача в Шотландия и общо от 7 срещи във всички турнири.

Българското крило Александър Тонев започна мача на резервната скамейка, но в 61-ата минута се появи на терена на мястото на ганаеца Уакасо Мубарак. Тонев опита няколко пробива, но не успя да извади съотборниците си от летаргията. Единственият гол за гостите вкара атакуващият полузащитник Алистър Кроуфорд в 49-ата минута, засичайки пас на ветерана Стивън Хендри.