Алмерия се спаси от поражение

С гол на Томер Хамед в 84-ата минута Алмерия стигна до 2:2 у дома срещу Елче с бившия левскар Гари Родригес в състава си в мач от 7-ия кръг на Примера дивисион.  Така Алмерия събра 9 точки и заема 8-о място в класирането, докато Елче върви 16-и с едва пет.

Гостите от Елче излязоха напред  в 6-ата минута след гол на Виктор Родригес, а в 37-ата Алмерия изравни, след като Верса вкара за 1:1 от дузпа. Пак гостите поведоха след като в 56-ата минута бразилецът Джонатас реализира за 2:1. Десетина минути по-късно обаче той получи втори жълт и остави отбора си с човек по-малко.

Домакините успяха за де възползват от численото си превъзходство и натискът им даде резултат в 84-ата минута, когато израелецът Томер Хемед вкара изравнителното попадение за крайното 2:2.