Шест гола, драма и хубав футбол в Ейбар (видео)

Отборите на Ейбар и Леванте направиха 3:3 в драматичен и интересен мач от седмия кръг на Примера, игран на 6-хилядния "Ипуруа". Гостите поведоха с два гола до почивката чрез Хосе Моралес (2) и Виктор Камараса (43). Попадения на Педро Лопес (46 - автогол) и Саул Берхон (70) изравниха резултата. Редовен гол на баските беше отменен в 75-ата минута. В 79-ата Виктор Касадесус сякаш отмъкна точките към Валенсия, но в добавеното време на мача Федерико Пиовокари оформи крайното 3:3.

Гостите от "Сиутат де Валенсия" успяха да отбележат след малко повече от минута игра. Раул Албентоса не можа да изчисти добре след центриране на Папакули Диоп Хосе Моралес стреля точно - 0:1. След гола играта на "гранотас" потръгна и до края на полувремето тимът създаваше по-опасните положения. В 43-ата валенсианци съумяха да отбележат нов гол. Моралес стреля, топката беше избита и Виктор Камараса с премерен удар от 12 метра удвои аванса на своите.

Второто полувреме започна с бърз гол във вратата на Диего Мариньо. Хави Лара се опита да върне топката в наказателното поле, но тя се отби в гърдите на Педро Лопес и влезе в мрежата като автогол. Ситуацията беше записана в 46-ата минута. След попадението домакините натиснаха своя съперник. Резултатът беше повече от впечатляващ гол в 70-ата минута. Саул Берхон отбеляза зрелищно с удар от въздуха от 20 метра. Той посрещна директно центрираната от корнер топка и с мощен изстрел я заби в близкия горен ъгъл.

В 75-ата топката за трети път премина голлинията на гостите, но при вдигнат флаг за засада. Повторенията показаха, че голът трябваше да бъде зачетен. В 79-ата Леванте отново стигна до попадение преднина. Виктор Касадесус оплете топката в горния десен ъгъл на Чаби Ирурета след прецизно насочване от 17 метра - 2:3. В 90-ата много добър изстрел от фаул на Хави Лара застраши статуквото, но топката профуча покрай дясната врата. В 93-ата, минута преди края на добавеното време, резервата Пиовокари се завъртя добре около пеналта и с хубав удар намери долния ляв ъгъл на вратаря, като топката тупна коварно пред голлинията - 3:3 и по точка за двата тима.

Новакът Ейбар е на седма позиция след третото си поредно равенство. В Леванте остават само с една победа от седем срещи.