Валенсия нокаутира Атлетико до 13-ата минута и оглави Примера (видео+галерия)

Отборът на Валенсия спечели убедително с 3:1 над шампиона Атлетико Мадрид в сблъсък от седмия кръг на Ла Лига, игран на "Местайя". Убийствен първи четвърт час реши спора, след като Жоао Миранда си отбеляза автогол в шестата минута, Андре Гомеш удвои в седмата, а в 13-ата Николас Отаменди направи 3:1. Марио Манджукич намали в 29-ата минута, а устремът на "червено-белите" беше спрян в 45-ата минута, когато Гилерме Сикейра пропусна дузпа.

Валенсия - Атлетико Пако Алкасер застана на върха на "бяло-черната" атака, подкрепян от Пабло Пиати и испанския новонационал Родриго Морено. Диего Симеоне разчиташе на нападателен квартет Марио Манджукич, Коке, Антоан Гризман и Арда Туран.

Валенсия - Атлетико "Прилепите" полетяха устремно в началото на мача и след по-малко от четвърт час водеха с цели три чисти гола. Играта им беше вдъхновена от грешка на централния защитник на мадридчани Жоао Миранда. В шестата минута Шкодран Мустафи центрира наизуст в наказателното поле. Нямаше футболист на "бяло-черните", а Миранда сякаш се уплаши от вратаря си Мигел Анхел Моя и с глава отклони в собствената мрежа от около 13 метра.

Валенсия - Атлетико Веднага след центъра имаше положение пред вратата на Диего Алвеш, при което стражът се справи. И втори гол падна светкавично за валенсианци, записан в седмата минута. Андре Гомеш навлезе с топка в наказателното поле, преследван от Миранда, Гомеш продължи мощно напред, а бразилският защитник стана зрител на зрелищното изпълнение в близкия ъгъл на вратата - 2:0.

"Дюшекчиите" бяха в шок в тези минути и лесно допускаха своя опонент в близост до Моя. В 13-ата минута резултатът се покачи на 3:0, след като Николас Отаменди беше оставен да стреля с глава от малкото наказателното поле и опъна мрежата.

Валенсия - Атлетико Постепенно гостите от "Висенте Калдерон" се отърсиха от шока. В 21-ата минута Марио Манджукич стреля неточно с глава след добро центриране отляво. В 29-ата СуперМарио успя да върне едно попадение. Тиаго Мендеш шутира диагонално, а вратарят сложи топката на главата на "деветката" и Марио не сбърка - 3:1. В 45-ата минута "рохибланкос" получиха дузпа след игра с ръка на Хосе Гая. Левият бек Гилерме Сикейра би слабо в десния ъгъл, а Диего Алвеш се хвърли и улови топката.

Валенсия - Атлетико Второто полувреме беше по-спокойно и с доста по-малко голови възможности. В 52-ата "дюшекчиите" изградиха добра атака, но след след удара на Манджукич Алвеш улови без проблеми. В 61-ата Пако Алкасер имаше шанс за гол, след като Моя закъсня, но нападателят стреля над гредата. Чоло Симеоне потърси усилване на атаката с включването на Алесио Черчи, Раул Хименес и Раул Гарсия. В 90-ата Черчи прати топката в мрежата, но може би си помогна с ръка при овладяването. Съдията не зачете гол и показа втори жълт картон на италианеца.

Валенсия е лидер преди мача на Барселона срещу Райо Валекано. Атлетико остана трети.

Снимки: Getty Images/Guliver