Норвежец притесни Любо Пенев с нов гол (видео)

Три дни след издънката срещу Марибор (1:1) в Шампионската лига Шалке 04 отново разочарова, губейки гостуването си на Хофенхайм с 1:2 в мач от 7-ия кръг на Бундеслигата. Третото поражение на тима от Гелзенкирхен го оставя на цели 9 точки зад лидера Байерн (Мюнхен), а от сезона е минала само 1/5. Хофе пък се превръща в една от изненадите, след като вече е втори в таблицата.

Притеснителното за феновете на българския национален отбор е, че норвежкият нападател на домакините Тарик Елиунуси се намира във впечатляваща форма и днес реализира четвъртия си гол в седем срещи. Той е включен в тима на скандинавците за предстоящата евроквалификация срещу "лъвовете" на 13 октомври в Осло и се очаква да води атаката на своя отбор.

Елиунуси вкара за 1:0 в 13-ата минута след пас на Роберто Фирмино. В 29-ата минута бившето острие на Шалке 04 Адам Салай порази целта за 2:0. "Кралскосините" играха силно в атака, но ги провали защитата. Иначе още в първата минута Ерик-Максим Чупо Мотинг можеше да изведе гостите напред, а в 5-ата минута неточен беше и Клаас-Ян Хунтелаар.

По-късно в развоя на срещата Хофенхайм изпусна още два-три гола. Нещата изглеждаха решени към края, когато Жоел Матип си изкара два жълти картона в рамките на 5 минути и остави своите в намален състав за последния четвърт час. Шалке обаче успя да стигне до гол чрез Хунтелаар в 83-ата минута, но това беше всичко от отбора на Йенс Келер.

След паузата тимът от Рур ще търси реабилитация срещу Херта (Берлин) у дома, а на Хофе предстои визита в Хамбург.