Мъри ще се бори с Джокович за място на финала в Пекин

Олимпийският шампион Анди Мъри (Великобритания) се класира за първи път в кариерата си на полуфиналите на силния турнир по тенис в Пекин с награден фонд 3,75 милиона долара. Поставеният под номер 6 Мъри не допусна пробив и елиминира шампиона от Откритото първенство на САЩ Марин Чилич (Хърватия) с 6:1, 6:4 за 1 час и 38 минути. Британецът направи изключителен първи сет, който спечели със серия от шест поредни гейма. Във втората част той проби подаването на четвъртия в схемата Чилич за 3:2 и до края не допусна обрат.

За място на финала Мъри ще се изправи срещу непобедения досега в историята на турнира Новак Джокович (Сърбия). Четирикратният шампион и защитаващ титлата си от предишните два сезона Джокович записа 22-ра победа в 22 мача в надпреварата след 6:2, 6:4 над най-добрия български тенисист Григор Димитров по-рано днес.