Късметът спаси Тотнъм срещу Бешикташ (видео)

Тотнъм и Бешикташ завършиха 1:1 в двубой от група "С" на Лига Европа. Гостите от Истанбул бяха по-добрият отбор, но направиха много пропуски пред вратата на блестящия Юго Лорис. Противно на логиката, "шпорите" поведоха с попадение на Хари Кейн в 27-ата минута, но малко преди края Демба Ба изравни от дузпа. В класирането Тотнъм има 4 точки и е начело, заедно с Астерас Типолис, а Бешикташ и Партизан имат по 1 точка и делят третата позиция.

Двата отбора се бяха срещали в евротурнирите само веднъж - през сезон 2006/07, когато Тотнъм спечели с 2:0 за Купата на УЕФА, а един от головете бе дело на Димитър Бербатов. От тогавашния състав на "шпорите" в  е останал само Аарън Ленън. Крилото не започна като титуляр, но се появи малко след почивката на мястото на Паулиньо.

Мениджърът на лондончани Маурисио Почетино очаквано запази силите на основните си футболисти и даде шанс на част от състезателите, които по-рядко играят във Висшата лига. Така атаката поведе Роберто Солдадо, а зад него действаха Хари Кейн, Андрос Таунзенд и Паулиньо.

За Бешикташ в предни позиции стартира бившият нападател на Челси Демба Ба. На сенегалеца активно помагаха Хосе Соса, Олчай Шахан и Гьокхан Торе.

Преди почивката съперниците предложиха доста динамичен футбол, а по-интересните положения бяха пред вратата на Юго Лорис. Още в началото Соса, Торе и Демба Ба пропуснаха нелоши възможности да открият резултата. Вместо това, в средата на полувремето Тотнъм поведе след хубаво попадение на Хари Кейн. Той получи пас от Набил Бенталеб и с прецизен удар простреля Толга Зенгин. След гола гостите от Турция отново бяха по-активни, но неточният мерник на Олчай Шахан им попречи да изравнят.

След почивката ситуацията не се промени. Бешикташ атакуваше повече, но блестящите намеси на Лорис буквално отчаяха футболистите на Славен Билич. В 56-ата минута Шахан се озова сам срещу френския страж на Тотнъм, но той спаси удара му. Малко по-късно Шахан опита великолепна странична ножица и Лорис замръзна на мястото си, но топката мина покрай гредата. Тотнъм предимно се бранеше, но в 71-ата инута Хари Кейн можеше да вкара втория си гол в мача. Той беше намерен от Бен Дейвис, но Толга Зенгин отрази мощния му шут.

Четвърт час преди края Лорис извади удар на Демба Ба, но натискът на Бешикташ нямаше как да не даде резултат. В 88-ата минута Влад Кирикеш по комичен начин докосна топката с ръка в наказателното поле и реферът Мануел Грефе посочи бялата точка. Демба Ба хладнокръвно реализира дузпата и подели точките.

ТОТНЪМ - БЕШИКТАШ 1:1