Румъния 0:1 Нидерландия

Младите "крале" сразиха Лудогорец пред рекордна за юноши публика в България (видео+галерия)

Юношите на Лудогорец до 19 г. записаха второ поражение в груповата фаза на Шампионска лига. "Орлите" загубиха с 0:3 от Реал Мадрид в двубой, който се състоя пред рекордна за юноши в България публика. Мачът се игра на стадион "Георги Аспарухов" пред пълен сектор "В".

В първия двубой от този турнир тимът на Атанас Димов отстъпи на Ливърпул с 0:4.

Две попадения в днешната среща отбеляза Ласо (52,90), а едно добави Седрес (18).

Днес за втори път стана ясно, че младите български момчета не отстъпват кой знае колко по индивидуални качества на футболистите на Реал и Ливърпул, а разликата в кладсите идва най-вече от отборната игра. В това отношение Лудогорец все още има много какво да учи, тъй като футболистите не се подсигуряват добре в защита, не спазват тактическа дисциплина, играят твърде плахо и не смеят да се надиграват един на един.

В началото срещата започна равностойно и така бе до 18-та минута, в която Седрес откри резултата. Младият испанец се възползва от центриране отдясно и с левия крак вкара красив гол, забождайки топката в горния ляв ъгъл.
Лудогорец (U19) - Реал Мадрид (U19)
В 31-ата минута Томас Цвятков излезе сам срещу вратаря, но пропусна да се разпише. Ударът му бе спасен от стража на гостите. В 41-ата минута Реал възможност да вкара второ попадение. Молина се озова очи в очи със стража на "орлите" Господинов, но си пое дълго топката и вратарят предотврати опасността.

В 52-ата минута гостите отбелязоха за втори път. Точен бе Ласо. Младокът излезе на чиста позиция и с прецизен изстрел по земя не остави шанс на стража на българите.

В 57-ата минута като по чудо Реал не направи резултата класически, след като играч на испанците пропусна на празна врата от 2-3 метра.

В 77-ата минута Реал създаде поредното опасно положение. Харпър стреля от ляво по диагонала, но този път Господинов бе заел правилна позиция и успя да парира.

Така се стигна до 90-та минута, в която Ласо оформи крайното 3:0 за Реал Мадрид след изстрел отблизо.

ГАЛЕРИЯ

ЛУДОГОРЕЦ - РЕАЛ МАДРИД 0:3

0:1 Седрес 18
0:2 Ласо
0:3 Ласо 90

ЛУДОГОРЕЦ:
1. Господинов, 37. Керчев, 39. Михайлов, 41. Гергов, 46. А. Георгиев, 13. Любомиров, 28. Цвятков (75-Петров), 34. Димитров, 31. Кирилов (57-Китов), 40. Александров (68-Канчев), 45. Антонов

РЕАЛ МАДРИД: 1. Оливерос, 4. Лиенхарт, 5. Кушчевич, 12. Дани Фернандес, 14. Регулион, 6. Молина, 8. Санчес (78-Перес), 11. Ласо, 18. Фебас, 20. Седрес (65-гарсия), 9. Майорал (68-Харпър)

снимки: Марин Маринов, Sportal.bg

Битката започна!
Докажи, че познаваш шампионата на Стария континент и спечели посещение на мистичния Анфийлд!