Реал Сосиедад спря устрема на Валенсия (видео)

Отборът на Реал Сосиедад спря устрема на Валенсия като измъкна равенство 1:1 в домакинството си от 6-ия кръг в Примера дивисион. Така приключи серията от 4 поредни победи на "прилепите", които преди този кръг бяха на върха в класирането, но вече са изместени от тази позиция. Баските пък вече четвърти пореден мач нямат победа на сметката си.

Резултатът в мача откри Карлес Хил след като Пако Алкасер свали с глава в наказателното поле и той от воле простреля вратата на домакините в 15-ата минута. В 36-ата минута обаче Серхио Каналес центрира в пеналта и без никой да докосне топката, тя се озова в мрежата за 1:1, като този резултат се запази до края на мача.

След този мач Валенсия има актив от 14 точки и заема 2-ото място в класирането. Реал Сосиедад пък е с 5 точки на 14-ата позиция в таблицата.