100 години Етър: „Звездите на „Етър” (ветерани) - Национален отбор „Звездите на България” (ветерани) 0:3

Реал разби Барселона за трета поредна Суперкупа (видео)

Реал (Мадрид) разби големия си съперник Барселона с 99:78 и триумфира за трета поредна година със Суперкупата на Испания. Повече от 8000 фенове станаха свидетели на шоуто на "белите" във "Фернандо Буеса Арена", а Серхио Йул грабна приза за "Най-полезен играч", след като наниза 21 точки и направи 5 асистенции.

Така Реал се реваншира частично на феновете си за изгубената титла миналия сезон.

"Кралския клуб" до голяма степен предреши мача в своя полза още през първите 10 минути, в които си изгради преднина от комфортните 15 точки - 29:14, които каталунците така и не успяха да заличат.

През втората четвърт Хуан Карлос Наваро и компания успяха да се доближат на 4 точки - 40:36, но Реал завърши първото полувреме със серия от 9-3, за да запази двуцифрен аванс на почивката - 49:39.

Играчите на Пабло Ласо се забавляваха на паркета след подновяването на играта и бяха начело през цялата трета четвърт, след която водеха със 71:59. В заключителните 10 минути столичани натиснаха газта и добавиха още 9 точки към преднината си, за да фиксират крайния изход на 99:78.

Янис Бурусис бе вторият най-резултатен играч на Реал след Йул, реализирайки 17 точки, докато Руди Фернандес остана с 15. Новото попълнение Густаво Айон дебютира с 8 точки и 2 борби.

За Барселона единствено Анте Томич бе на ниво и вкара 17 точки.